Zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat realizacji programu "Legia Akademicka" w roku akademickim 2019/2020
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Wydział Humanistyczny i Katedra Edukacji Dziecka
zapraszają do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej
z cyklu: Zdrowie w perspektywie pedagogicznej,
która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Gorzowie Wielkopolskim.
Tematem tegorocznego spotkania są związki pedagogiki i medycyny
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką książki „TATARZY POLSCY. Ciągłość i zmiana", dr Karoliną Radłowską, kustoszem muzealnym, etnologiem (Uniwersytet w Debreczynie na Węgrzech), dr nauk społecznych w dziedzinie socjologii (Uniwersytet w Białymstoku).
W dniu 30 września 2019r. w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się sympozjum zatytułowane „Prawa człowieka a bezpieczeństwo obywatelskie”,
Spotkanie otworzyła prof. Beata Orłowska, która przywitała prelegentów oraz gości w imieniu organizatorów. Moderatorem wystąpień był dr hab. Prof. AJP Witold Sobczak.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu LUBUSKIE ROZMOWY U HERBERTA, które odbędzie się w dniu 24 września w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim.
Wydział Humanistyczny - konferencje i seminaria
Szanowni Państwo!
Zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach Metodologii Pedagogicznej "Wychowanie na motywach sztuki",
które odbędą się w dniach 4-6.09.2017 r. w Wisełce.
Szczegółowe informacje w załączniku.
Wydział Humanistyczny - aktualności
Wydział Humanistyczny - ogłoszenia dla studentów
Szanowni Państwo,
nasza Uczelnia przystąpiła do programu pn. Koncepcja edukacji wojskowej studentów
w ramach Legii Akademickiej, zaproponowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Obrony Narodowej. Działanie będzie realizowane w semestrze letnim obecnego roku akademickiego. Celem programu jest edukacja wojskowa studentów i przygotowania przyszłego korpusu oficerskiego. Proces dydaktyczny w ramach Legii Akademickiej obejmuje trzy moduły realizowane w ramach czterech semestrów i dwóch (lub trzech) przerw wakacyjnych, z ogólnym założeniem realizacji większości treści teoretycznych w ramach procesu dydaktycznego poza programem kształcenia na danym kierunku prowadzonym w uczelni, a następnie zajęć praktycznych w jednostkach szkolnictwa wojskowego i jednostkach wojskowych. Program od samego początku ukierunkowany będzie na przekazanie treści dostosowanych do poziomu korpusu oficerów. Takie założenie pozwoli na maksymalne skrócenie procesu szkoleniowego zwłaszcza w ramach ostatniego modułu przygotowującego do egzaminu na oficera. Do programu przystąpić będzie mógł student uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie.
W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach modułu podstawowego, który to moduł szkolenia będzie realizowany w czasie pierwszego semestru. Zasadniczym jego celem będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej niezbędnej do odbycia szkolenia
w warunkach poligonowych.
Osoby, które chcą udział w programie, proszę o zgłaszanie się do sekretariatu Wydziału Humanistycznego do 7 listopada.
Z poważaniem
dr hab. Agnieszka A. Niekrewicz